ROWEROWE-LESZNO.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rozwalka najlepszy na Crossduathlonie w Smyczynie (foto)

Email Drukuj PDF

[POD NASZYM PATRONATEM] Przemysław Rozwalka z Goniembic (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wygrał drugą edycję crossduathlonu w Smyczynie, czyli imprezy, na którą składają się połączone dwie dyscypliny – bieg przełajowy i kolarstwo MTB.

 

Zawodnicy mieli najpierw do przebiegnięcia 3 kilometry, następnie w pobliskich lasach pokonywali na rowerach 17 kilometrów i na końcu ponownie przebiegli, tym razem już 1,5 km. Po 49 minutach i 44 sekundach, jako pierwszy linię mety przekroczył Przemysław Rozwałka, reprezentujący od tego roku Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Kolejne miejsca na podium zajęli w kolejności Robert Syc z REAL 64-sto (00:51:24) oraz Krzysztof Dąbkowski z 35 Plus (00:51:51).


Blisko 100 zawodników wystartowało w sobotnich zawodach

- Nie myślałem, że uda mi się wygram. Oprócz treningów kolarskich, z którymi mam na co dzień do czynienia przez ostatni miesiąc również trochę biegałem. W przyszłym roku, jeśli nie będzie to kolidowało z żadnymi zawodami typowo MTB ponownie wystartuję w crossduathlonie - powiedział nam triumfator wczorajszych zawodów.


Zwycięzcy w kategorii Open

Wśród juniorów, którzy mieli do pokonania 3 kilometry biegu przełajowego oraz 8,5 km jazdy rowerem najlepszy okazał się Adam Ostryński z Real 64-sto (00:27:42), drugi był Mikołaj Konieczny z KKS Gostyń (00:28:04), a trzeci Adrian Kaźmierczak z ŚTC Śmigiel (00:28:15).


Zwycięzcy w kategorii Junior

Łącznie w zawodach zostało sklasyfikowanych 89 uczestników w tym 11 kobiet.
Warto wspomnieć o dwóch zawodnikach, którzy specjalnie na zawody do przyjechali aż z województwa opolskiego. - Przyjechaliśmy z dosyć daleka z Zdzieszowic, to blisko 300 kilometrów od Smyczyny. W szczególności nas interesują imprezy, gdzie w terenie jest bieg i rower, bardzo to lubimy. Takich imprez typowo duathlon a w szczególności crossduathlon w Polsce jest mało, właściwie najwięcej odbywa się na terenie wielkopolski. - powiedział Piotr Orian. I dodał: Fajna atmosfera, swojsko, klimatycznie i tak powinno być na imprezach. Musze podziękować przede wszystkim organizacji, wszystko poszło sprawnie i szybko. Jeżeli będziemy mieli taką możliwość to oczywiście za rok powrócimy.


Strefa zmian

Crossduathlon był organizowany przez LUKS „Orzeł” Lipno i GOK w Lipnie, a patronat honorowy nad zawodami objął Jacek Karmiński, wójt Gminy Lipno.

Impreza była objęta patronatem medialnym portalu Rowerowe-Leszno.pl


 

ZDJĘCIA:

  • Patryk Moryson, portal Rowerowe-Leszno.pl – zobacz
  • Jacek Kuik, portal Leszno24.pl– zobacz
  • Łukasz Witkowski, portal Sport.elka.pl – zobacz
  • Renata Głuszak – zobacz
  • Jarosław Pawłowski – zobacz
  • Renata, Strefasportu.pl – zobacz
  • (dodaj swoją galerie zdjęć, wklej link w pole komentarza)

 

 

WYNIKI:

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież