Geocaching zawitał do Leszna i regionu

Od kilkunastu dni na terenie naszego regionu rowerzyści szukają i chowają tak zwane „skrzynki”. Chcesz wiedzieć więcej? Wyjaśniamy, czym jest geocaching w dalszej części artykułu.

Geocaching to gra terenowa odbywająca się przy pomocy GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrzynek, które zostały uprzednio ukryte przez innych uczestników gry. Skrzynkami mogą być różnego rodzaju i różnej wielkości zabezpieczonymi pojemnikami. Dzięki zabawie można poznać wiele niezwykłych miejsc, ale także nawiązać nowe znajomości.

Choć historia geocachingu w Polsce sięga 2001 roku to od niedawna gra odbywa się na terenie Leszna i powiatów leszczyńskiego, gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego, górowskiego i wschowskiego.

By odszukać skrzynkę należy spojrzeć na listę miejsc, w których są one schowane. Zadaniem uczestnika gry jest pojechanie po nią rowerem i odszukanie jej na podstawie współrzędnych GPS. Drugi etap zabawy rozpoczyna się z chwilą odnalezienia skrzynki – to moment, aby zrobić sobie z nią selfie i pochwalić się na Facebooku.  W środku znajduje się kod, który pozwala na dezaktywację znalezionej skrzynki na stronie internetowej. Warto dodać, że zawartość skrzynki należy do osoby, którą ją znajdzie.

Drugą stroną gry jest ukrywanie skrzynek. By to zrobić należy w pierwszej kolejności wygenerować specjalny kod za pośrednictwem strony internetowej, następnie kartkę ze wspomnianym kodem umieścić w przygotowanej przez siebie skrzynce (może to być wysuszona butelka) i szczelnie zamknąć. W skrzynce można umieścić także inne rzeczy jak pozdrowienia czy kupon na pizzę – cała zawartość trafia do znalazcy. Kolejnym krokiem jest ukrycie skrzynki w dowolnym miejscu oraz jej aktywowanie.

Zabawę koordynuje strona leszczynskie.net, na której można znaleźć szczegółowe informacje.

(Grafika: Leszczynskie.net)

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower